Rankšluosčiai, jų priežiūra

Rankšluostis tai tekstilės gaminys, skirtas nusiprausus nusišluostyti rankas, veidą ar visą kūną. Rankšluosčiai būna austiniai, neaustiniai ir trikotažiniai. Kokybiškas rankšluostis – svarbus pasirinkimas, nes jis prisideda prie malonių bei komfortiškų maudynių vonioje. Rankšluostis – nepamainomas, geriausias Jūsų kūno „draugas“, todėl pasirinkimas turi būti gerai apgalvotas.

UAB „Namų tekstilė“ nuo 2003 m. gamina kokybiškus rankšluosčius tik iš natūralaus puošto verpalų - medvilnės, bambuko ir lino. Priklausomai nuo verpalų rūšies, „Namų tekstilė“ ženklo rankšluosčiai gaminami abipusiu kilpiniu pynimu - medvilniniai ir bambukiniai - arba reljefiniu, dažniausiai vafliniu, paviršiumi -lininiai.

100% medvilnės arba lygiomis dalimis medvilnės su bambuko pluoštu kilpiniai rankšluosčiai, dar vadinami frotiniais, ir lininiai rankšluosčiai puikiai sugeria drėgmę, yra švelnūs ir patvarūs.

Pasirenkant rankšluosčius, visuomet verta atkreipti dėmesį į jų kokybę - geriau pirkti storesnius, pvz., 500 g/m2 gramatūros (rankšluosčio tankis). Storesni rankšluosčiai geriau sugeria drėgmę ir, neprarasdami savo spalvos bei estetiškos išvaizdos, ženkliai ilgiau naudojami. Kokybiški rankšluosčiai ne taip greitai nusiskalbia.

UAB „Namų tekstilė“ rankšluosčių techninės charakteristikos

  • Žaliavos sudėtis – šukuota medvilnė, medvilnė su bambuku, linas.
    • Šukuotos medvilnės rankšluosčiai yra švelnesni ir geriau sugeria drėgmę nei nešukuotos medvilnės rankšluosčiai.
    • Bambukiniai rankšluosčiai yra dar švelnesni ir dar geriau sugeria drėgmę, nei šukuotos medvilnės rankšluosčiai.
  • Skirtingas kilpų aukštis, įtakojantis gramatūrą (g/m2). Aukštesnės kilpos lengviau pešiojasi, tačiau aukštesnių kilpų rankšluosčiai yra švelnesni.
  • Skirtingas siūlų storis, įtakojantis gramatūrą.
  • Skirtingi rankšluosčių dydžiai.

Šių parametrų galimi įvairūs deriniai, svarbūs užsakovui, ypač didmeninių užsakymų klientams. Tad su kiekvienu užsakovu deriname rankšluosčių variantą individualiai, įvertinę konkrečius poreikius, paskirtį, naudojimosi patogumą ir nesudėtingą bei nebrangią rankšluosčių priežiūrą.

Rankšluosčių priežiūros bendrosios rekomendacijos

Skalbiamiems rankšluosčiams, rekomenduojame nepilti daug skalbinių minkštiklio, o ypač – jeigu jų sudėtyje yra silikono. Neišskalauti minkštiklio likučiai kaupiasi rankšluosčio audinyje, todėl po kelių skalbimų rankšluosčiai gali pasidaryti kieti ir šiurkštūs. Tokiu atveju siūlome įpilti stiklinę baltojo acto, kuris padės išplauti visas ankstesnių skalbimų liekanas ir sugrąžins rankšluosčių minkštumą bei švelnumą. Rankšluosčiai turėtų būti skalbiami tik su kokybiškais minkštikliais.

Skalbimo metu nereikia naudoti krakmolo ir baliklio; krakmolas šiurkština medžiagą, o baliklis gadina rankšluosčių plaušelius, todėl po kelių skalbimų rankšluosčiai gali tapti kieti ir šiurkštūs.

Džiovinti rankšluosčius galima džiovyklėje, - taps minkšti ir purūs, ypač kilpiniai. Jeigu rankšluosčiai džiovinami lauke, - vengti tiesioginių saulės spindulių, nes per ilgesnį laiką saulutė išblukina ir pačių atspariausių spalvų bei dažymo technologijų gaminius. Beje, balintas linas, veikiamas tiesioginių saulės spindulių, gali pagelsti. Vėjyje išdžiūvę rankšluosčiai kvepia natūralia gaivia vėsa.

Mūsų internetu parduodami rankšluosčiai yra kokybiški ir tinkami dovanoti įvairiomis progomis. Prieš įsigyjant prekes, visada galima pasikonsultuoti telefonu +370 656 50474 arba el.paštu info@namutekstile.lt. Taip pat visada galite atvykti ir į mūsų firmines parduotuves Jonavoje, Druskininkuose, Visagine ir Vilniuje.