Patalynės medžiagos

Patalynės nereikia pirkti kasdien; ja kasdien tik naudojamės.
Kokybiškas arba nekokybiškas mūsų poilsis ir miegas
įtakoja nuotaiką, darbo našumą, sprendimų adekvatumą,
bendrą žmogaus būklę ir gyvenimo kokybę.


UAB „Namų tekstilė”, įsikūrusi Jonavoje, nuo 2003 m. siuva įvairių spalvų ir matmenų patalynę iš natūralių 100% lino ir medvilnės audinių. Audimas – tai audinio gamyba audimo staklėmis tam tikra tvarka supinant (suaudžiant) dvi statmenas siūlų sistemas: išilginę (metmenis) ir skersinę (ataudus). Patalynei siūti dažniausiai naudojamas satinas, batistas, damastas, flanelė ir kitokie medvilniniai audiniai bei trikotažas.

Satinas - (pranc. satin) - tekst. atlasinio pynimo medvilninis arba šilkinis audinys, kurio geroji pusė blizga, o blogoji – matinė (lietuviuzodynas.lt).

Batistas - (pranc. batiste, pagal audinio išradėjo Batisto Šambrė (Baptiste Chambray; XIII a.) vardą) - plonas permatomas medvilninis arba šilkinis audinys, vienspalvis ar margas; iš jo siuvama patalynė, suknelės, užuolaidos (lietuviuzodynas.lt).

Damastas - (vok. Damast, lot Damascus - Damaskas; pagal Sirijos sostinės Damasko, kur buvo gaminamas audinys, pavadinimą) - tankus žakardinis audinys, kurio fonas ir raštas audžiami dviem kontrastiškais vienarūšiais pynimais; vartojamas lininis ir medvilninis staltiesėms, lovos skalbiniams ir kt. (lietuviuzodynas.lt).

Flanelė - (pranc. flanelle < angl. flannel) - vilnonis, pusvilnonis arba medvilninis drobinio ar ruoželinio pynimo šiltas audinys, su šiauštu švelniu pūku vienoje arba abiejose pusėse (lietuviuzodynas.lt).

Patalynės komplektai yra skirti viengulei arba dvigulei lovai ir gali būti įvairios komplektacijos, pvz., antklodės užvalkalas su 1 – 2 pagalvių užvalkaliukais, su paklode arba be jos. Patalynės komplektus siuvame iš įvairių medvilnės ir lino natūralaus pluošto audinių, kurių savybes, išvaizdą, kokybę įtakoja patys verpalai (siūlai) ir audimo, arba siūlų pynimo, būdas. Pabrėžtina, kad nuo senų laikų žinomi audinių pavadinimai klasifikuojami būtent pagal audimo technologiją, t. y. – siūlų supynimo būdą.

Šiuo metu rinkoje pasirodo vis daugiau skirtingų dydžių patalynės užvalkalų, todėl prieš perkant lovos skalbinius, būtina išsimatuoti savo antklodes, pagalves, čiužinius. Patariame pirkti apie 2–5cm didesnius užvalkalus, nei antklodė ar pagalvė, nes, kaip žinoma, natūralaus pluošto audiniai skalbimo metu yra linkę susitraukti, o ypač – linas ir medvilnė.

Patalynės raštai ir spalvos nuolat atnaujinamos. Klientų pageidavimu, antklodžių užvalkalams ir pagalvių užvalkaliukams įsiuvame užtrauktukus, išsiuvinėjame inicialus, įmonės logotipus bei kitą užsakovo pageidaujamą grafinį ženklą.

Didesnė mūsų klientų dalis yra kaimo turizmo sodybos, viešbučiai, ligoninės, darželiai, tekstilės gaminių parduotuvės ir kitos įmonės.

Prie plataus patalynės asortimento siūlome lovatieses bei lovų užtiesalus.