Medvilnės rankšluosčiai

Nors Lietuvos ir užsienio rinka siūlo ir nebūtinai 100% natūralaus pluošto rankšluosčius, tačiau Jonavos UAB „Namų tekstilė“ rankšluosčiai gaminami tik iš 100% natūralių verpalų. Įsidėmėtina, kad medvilnė lengvai dega, sintetika lydosi, tarsi tirpsta, o vilna smilksta.

„Namų tekstilė“ ženklo medvilniniai rankšluosčiai gaminami tik abipusiai kilpiniai, daugiausia vienspalviai. Tačiau pagal atskirus užsakymus galimi ir žakardiniai (sudėtingų raštų, pasiūlytų mūsų pačių arba kliento, įskaitant ir užsakovo logotipą, prekės ženklą bei kitus įmonės stiliaus elementus, nes rankšluosčiai puikiai tinka verslo dovanoms.

Kilpiniai, arba frotiniai, šukuotos medvilnės rankšluosčiai puikiai sugeria drėgmę, atsparūs skalbimui, neblunka ir patys nenudažo kartu skalbiamų kitų skalbinių, ilgai išlieka minkšti, estetiški ir švelnūs.

Tai yra ypač aktualu paplūdimio rankšluosčiams, apie kuriuos verta pakalbėti plačiau. Kadangi paplūdimio rankšluosčių dydis panašus į vonios – šiek tiek palyginsime jų savybes.

Paplūdimio ir vonios rankšluosčiai

Visi norime pasimėgauti saule ir šiaip ilsėtis ant švaraus sauso rankšluosčio, bet ne baloje, ant šlapios medžiagos ar šlapio smėlio. Šiuo atveju nepakeičiami yra dideli medvilniniai kilpiniai, arba frotiniai, rankšluosčiai. Nors paplūdimio ir vonios rankšluosčių paskirtis yra panaši, tačiau dėl jų panaudojimo skirtingoje aplinkoje – vonios patalpoje namuose ir gamtos prieglobstyje lauke – renkantis rankšluostį paplūdimiui svarbu įvertinti daugiau kriterijų, nei renkantis rankšluostį voniai.   

Rankšluosčiai išvykai prie ežero ar jūros nėra tik prabangos dalykas, jie gali paversti poilsį daug malonesniu arba sugadinti visai. Todėl neverta rinktis pirmų pasitaikiusių rankšluosčių kuo pigiau; svarbiausia – kokybė, kurią užtikrina UAB „Namų tekstilė“ ženklo kokybiškų paplūdimio rankšluosčių gausa ir įvairovė.

Viena svarbiausių paplūdimio rankšluosčių savybių – jie turi ne tik gerai sugerti drėgmę, bet ir greitai džiūti bet kokiu oru, t. y. – nebūtinai saulėtą dieną.

Paplūdimio rankšluosčiams, ypač vaikiškiems, būdingas švelnumas ir patogumas. Prie vandens su rankšluosčiu arba ant rankšluosčio praleidžiame daug laiko, todėl ypač svarbu, kad jis nedirgintų ir netrintų odos ir nekeltų kitų nemalonių pojūčių, pvz., niežėjimo ir apskritai nealergizuotų. Vėl gi čia praktiškai nėra lygių medvilniniams kilpiniams (frotiniams) rankšluosčiams.

Rankšluosčių dydis. Vieno universalaus rankšluosčio dydžio, tinkančio visiems, nėra. Kiekvienas renkamės dydį pagal savo poreikius. Tačiau geriausia, kai rankšluosčio ilgis yra bent jau ne mažesnis už jūsų ūgį. Antraip negalėsite ant jo laisvai išsitiesti arba teks naudoti papildomus rankšluosčius bei pagalvėles – tad bereikalingos problemos.

Kita vertus, labai didelius rankšluosčius nelabai patogiu nešiotis. Tad rankšluostis turėtų būti patogiai sulankstomas, lengvai tilpti į krepšį ir dar taip, kad ten liktų vietos kitiems reikmenims, pvz., kremui nuo saulės, akiniams, lengviems užkandžiams, geriamam vandeniui, drabužiams ir kt. Be to, dydis automatiškai reiškia ir svorį, o paplūdimio rankšluostį jums gali tekti nešiotis ilgais atstumais. Todėl svarbu, kad rankšluostis nebūtų per storas. Nuo storų, sunkių rankšluosčių sunku nukratyti smėlį, jie ilgiau džiūsta ir apskritai yra nepatogūs lauke. Todėl sunkesnius rankšluosčius geriausia pasilikti voniai namuose, o paplūdimiui išsirinkti plonesnį, lengvesnį ir mažiau vietos užimantį rankšluostį. Šiuos kriterijus labiau atitinka vienpusiai trumpų kilpų rankšluosčiai.

Kokios spalvos yra jūsų vonios rankšluosčiai – tik skonio reikalas, tačiau paplūdimio rankšluosčiams spalva svarbi. Tamsesni rankšluosčiai geriau sugeria karštį, todėl ilgiau pabuvus saulėje, gali būti nemalonu ar net neįmanoma ant jų prisėsti, žiūrint, kokia aplinkos temperatūra. Todėl nesiūlome  paplūdimiui rinktis juodų ar tamsiai pilkų rankšluosčių, ypač labai saulėtomis dienomis.

Kita vertus, paplūdimio rankšluostis daug laiko praleis lauke, todėl lygios šviesios spalvos gali pablukti. Ryškių, įdomesnių, originalesnių raštų rankšluostį rekomenduotina rinktis dar ir todėl, kad lengviau jį pastebėsite ant pajūrio smėlio, kur paprastai būna daug žmonių.

Abipusių kilpų, arba frotinius, rankšluosčius gaminame 400 - 500 g/m2, priklausomai nuo kilpų ilgio, siūlų storio arba atitinkamai subalansuoto ir ilgio, ir storio.

Nors ilgesnių kilpų 500 g/m2 rankšluosčiai yra švelnesni ir puresni, tačiau didmeninis užsakovas (pvz., viešbučiai) įvertina ir skalbimo kaštus, tad kartais tikslinga užsakyti bent dalį 400 g/m2 gramatūros rankšluosčių.

UAB „Namų tekstilė“ medvilnės rankšluosčių dydžiai cm
• 50 x 30 – vaikiški rankšluosčiai. Pagrindiniai užsakovai yra vaikų darželiai, kosmetikos kabinetai, tačiau šie nedideli rankšluostukai gali būti naudojami ir kaip virtuviniai rankšluosčiai.

• 50 x 70 – labiau skirti šluostytis rankoms.

• 50 x 100 – universalios paskirties, naudojami pagal individualius poreikius.

• 70 x 140 – patogūs apsisiausti po vonios ar dušo. Šio dydžio rankšluosčiai yra vieni paklausiausių, perkami pavieniai ir komplektais kartu su mažesnių dydžių rankšluosčiais. Mažmeninėje prekyboje rankšluosčių dydžius pasirenka ir susikomplektuoja pats pirkėjas, o didmeninius užsakymus komplektuojame įmonėje. Ypač populiarūs kalėdiniai rankšluosčių komplektai, kuriuos pakuojame į estetiškas dovanų dėžutes.

• 100 x 150 – švelnūs paplūdimio rankšluosčiai. Jaukiai ant jų įsitaisius, galima mėgautis jūra ir saule, apsisiausti išlipus iš vėsių bangų ar papūtus žvarbesniam pajūrio vėjui.

Įsigyti rankšluosčius internetu dažnai galima už žemesnę kainą nei fizinėse parduotuvės, ypač akcijų metu.

Medvilnės rankšluosčių priežiūra
Be aprašytos bendrosios rankšluosčių priežiūros, medvilnės rankšluosčius rekomenduojame skalbti aukštesnėje nei 30 laipsnių temperatūroje, nes ant jų kaupiasi itin daug bakterijų. Optimaliausia temperatūra – 40 laipsnių ir švelnus skalbimo ciklas. Kartą per mėnesį galima išskalbti rankšluosčius 40–60 laipsnių temperatūroje, taip jie bus papildomai termiškai apdoroti nuo bakterijų ir švariau išskalbti.