Virtuviniai rankšluosčiai

Virtuvės rankšluosčiai – vienas būtiniausių kiekvienos virtuvės praktinių reikmenų. Virtuvinis rankšluostis yra skirtas dažnam vartojimui ir visada yra „po ranka“, todėl svarbios jo ne tik techninės charakteristikos, bet ir estetinė išvaizda.

Be virtuvinių rankšluosčių neįsivaizduojama nė viena virtuvė, nepriklausomai nei nuo jos dydžio, nei nuo pastato, kuriame ji įrengta, paskirties. Virtuvės reikalingos ir ankštuose butuose, ir erdviuose namuose. Be virtuvių neįsivaizduojami restoranai, kavinės ir viešbučiai, vaikų darželiai ir mokyklos, kaimo turizmo sodybos ir „uždaros“ didesnių įmonių valgyklos. Todėl virtuvės rankšluosčių vartotojai yra labai įvairūs, ir UAB „Namų tekstilė“ virtuvinių rankšluosčių gausus asortimentas tenkina kiekvieno jų poreikį ir skonį.

Pagrindinės „Namų tekstilė“ virtuvinių rankšluosčių grupės

Medvilniniai „vafliniai“ virtuvės rankšluosčiai

Virtuvinius medvilnės „vaflinius“ rankšluosčius siuvame iš specialaus audimo įvairaus storio medvilnės verpalų. Storesnių virtuvinių rankšluosčių giluminis įvairaus dydžio langelių iškiliais kraštais raštas gerai sugeria drėgmę. Būtent ši rankšluosčių savybė labai svarbi, nes virtuvėje maisto gaminimo metu tenka dažnai šluostytis rankas.

Plonesniais medvilnės rankšluosčiais labai patogu šluostyti lėkštes, nes jie taip pat puikiai sugeria drėgmę.

 „Namų tekstilė“ ženklo rankšluosčių spalvos ir jų vartotojas

  • Balintos medvilnės, arba sniego baltumo medvilninių rankšluosčių, pagrindinis vartotojas – viešbučiai bei restoranai, kurių virtuvėse ir maitinimo salėse vyrauja ypatingai aukšto lygio tvarka ir beveik sterili švara. Šiais rankšluosčiais patogu šluostyti ir keraminius indus, ir stiklo taures.
  • Įvairių spalvų vienspalvių rankšluosčių pagrindiniai užsakovai yra viešo maitinimo įstaigos, kaimo turizmo sodybos ir mėgstantys lygias spalvas individualūs pirkėjai.
  • Marginti virtuvės elementais – kavos pupelių, puodelių, vaisių bei daržovių piešiniais -estetiški ir praktiški medvilnės rankšluosčiai yra labiausiai perkami privačių namų ir butų šeimininkių.

Puslininiai žakardiniai virtuvės rankšluosčiai

Puslininiai sudėtingų raštų žakardiniai rankšluosčiai audžiami iš 50 % lininių ir 50 % medvilninių verpalų. Tokie rankšluosčiai ne tik labai gerai sugeria drėgmę, bet ir nepalieka pūkelių ant indų, jie labai tinka šluostyti taurėms, todėl puslininius žakardinius rankšluosčius užsako ir naudoja restoranai ir viešbučiai. Įvairios tematikos piešiniai ir raštai išaudžiami iš spalvotų verpalų, todėl šių rankšluosčių spalvos yra ypatingai atsparios skalbimui ir ilgai neblunka.

Estetiški, patvarūs ir praktiški puslininiai žakardiniai virtuvės rankšluosčiai yra populiarūs užsienyje. Kiekvienos šalies užsakovai pageidauja būtent jų šaliai mėgstamų spalvų ir temų. Pvz., Skandinavijoje paklausūs rankšluosčiai su briedžiukais, Vokietijoje - su kačiukais, o mūsų tautiečiai renkasi pačius įvairiausius gamtos motyvus, - nuo laivų, jūros ir žuvų iki aukštesniųjų grupių gyvūnų. Suprantama, piešinio tematika pasirenkama artimiausia užsakovo įmonės specifikai ir aplinkai. Pvz., pajūrio restoranai renkasi jūros motyvus, o įsikūrusiems pušų kaimynystėje artimesni kaimynai bus žvėreliai ir paukščiai.

Puslininiai marginti virtuviniai rankšluosčiai

Puslininiai marginti virtuviniai rankšluosčiai siuvami iš tokių pačių audinių, kaip pirštinės, puodkelės ir rankinės, todėl juos galima derinti ir komplektuoti. Piešiniai ne išaudžiami iš spalvotų siūlų, o marginamas išaustas audinys. Tačiau tokio audinio pasiūtų rankšluosčių spalva yra atspari skalbimui ir neblunkanti.

Pilkšvame fone marginti įvairiais gyvūnijos motyvais puslininiai rankšluosčiai paklausūs ir Lietuvoje, ir užsienyje, ypač - Rusijoje ir kitose slavų šalyse.

Puslininiai vafliniai virtuvės rankšluosčiai

Puslininiai vafliniai virtuvės rankšluosčiai, kaip ir medvilniniai vafliniai, labai gerai sugeria drėgmę ir yra ilgaamžiškesni, nes audžiami iš stipresnio, atsparesnio pluošto. Jie minkštesni, o storis priklauso nuo gramatūros, kuri gali būti labai įvairi. Spalva balta arba natūralaus lino.

Puslininius vaflinius virtuvės rankšluosčius dažniausiai užsako užsienio didmenininkai, pagrinde iš Skandinavijos ir Vokietijos.