Lininiai rankšluosčiai

Švelnios linų spalvos tautinių raštų ritmas,
įaustas į natūralaus lino rankšluosčius,
tarsi suskamba mielomis lietuvių liaudies dainomis
su darnių garsų harmonija,
perkeliančia mintis į poilsinę erdvę – be skubėjimo ir krūvio.

Lino pluošto rankšluosčiai su „Namų tekstilė“ gamintojo ženklu Lietuvos ir užsienio rinkoje žinomi šių pagrindinių pynimų: kilpinis, reljefinis (dažniausiai „vaflinis“) ir lygus.

Kilpiniai, arba frotiniai, lininiai rankšluosčiai

Lininiai rankšluosčiai dėl stangrių ir šiek tiek šiurkščių kilpučių dar vadinami masažiniais. Natūralaus 100 % lino pluošto rankšluosčiai yra ženkliai šiurkštesni, nei medvilnės, juo labiau, - švelniojo bambuko. Lininių rankšluosčių šiurkštumą lemia abipusės stangrios lino kilputės.

Tačiau po eilės skalbimų – kitaip, nei medvilnės rankšluosčiai - lininiai rankšluosčiai minkštėja ir tampa švelnesniais, pamažu silpnindami masažo funkciją. Bet vis tik lino kilpinis rankšluostis, nors ir dažnai skalbiamas, išliks labiau šiurkštesnis, nei tinkamai prižiūrimi medvilnės ar bambuko rankšluosčiai.

Tai sveikas, ekologiškas, natūralus lino šiurkštumas. Šluostantis tokiu rankšluosčiu, žmogaus kūnas tarsi masažuojamas, todėl pagerėja kraujotaka. Suintensyvėjus kraujo apytakai, mūsų organai arba jų sistemos geriau aprūpinami deguonimi, suaktyvėja organizmo funkcijos, padidėja žmogaus budrumas, darbingumas.

Reljefiniai lininiai rankšluosčiai

„Vaflinis“ lino pluošto rankšluosčių paviršius sudaro pagrindinę „Namų tekstilė“ gaminamų reljefinių lininių rankšluosčių dalį. Įvairaus dydžio kvadratukai, imituojantys įspausto vaflio lakšto paviršių, tarsi pastorina rankšluosčio audinį, todėl vaflinio rankšluosčio tas pats tūrinis plotas gali sugerti daugiau drėgmės, nei lygus audinys. Be to, vaflinis rankšluostis yra minkštesnis, puresnis ir geriau priglunda prie kūno, nei lygus audeklas.

Lininius „vaflinius“ rankšluosčius gaminame patrauklaus dizaino, įvairių lengvų spalvų ir atspalvių derinių dryžuotus bei languotus.

„Vaflinius“ rankšluosčius dėl reljefinio paviršiaus sąlyginai galima pavadinti t. p. masažiniais, kaip ir kilpinius rankšluosčius. Būdami lengvesni už kilpinius rankšluosčius ir lengviau prižiūrimi, „vafliniai“ rankšluosčiai puikiai tinka šluostytis vaikams ir suaugusiems ir visam kūnui, ir rankoms.

„Vaflinių“ lininių rankšluosčių svoris 250 g/m2

„Vaflinių“ lininių rankšluosčių dydžiai cm: 70 x 1,40 ir 80 x 150

Nebalinto lino pluošto rankšluosčiai 

Laikydami rankose natūralaus nebalinto lino rankšluostį, kvepiantį tikrais linais, tarsi prisiliečiame prie savo tautos tradicijų ištakų. Ir atminty arba vaizduotėje iškyla dūzgiančios medinės staklės, kuriomis darbščios močiučių rankos ausdavo drobes ir dailius lino rankšluosčius iš jų pačių užaugintų, išdirbtų ir plonai suverptų linų siūlų.

Nuo seniausių laikų, be tiesioginės paskirties, lininiai rankšluosčiai turėjo apeiginę reikšmę. Jie buvo naudojami per vestuves ir laidotuves. Ši tradicija yra išlikusi iki šių laikų.

Nebalinti lininiai rankšluosčiai yra patys natūraliausi, išsaugoję ne tik lino išvaizdą, bet ir jokių technologijų nepanaikintą malonų linų kvapą. Šiuos rankšluosčius gaminame tik pagal užsakymus, dažniausiai kaip renginio atributus bei tautinius suvenyrus, ypatingai vertinamus užsienyje. 

Išskirtiniu žavesiu pasižymi lininių rankšluosčių lietuviški tautiniai raštai, išausti iš balintų ir nebalintų linų siūlų derinio.

Nebalinto lino rankšluosčius siuvame lygiu paviršiumi. Lygiuose audiniuose svarbu tankiai. Kuo audinys yra plonesnis, kuo tankiau suaustas, tuo jis yra lengvesnis, malonesnis ir patrauklesnis. Tokius lengvus ir elegantiškus nebalinto lino rankšluosčius gamina UAB „Namų tekstilė“, ir tai yra vienas iš daugelio aukštos rankšluosčių kokybės požymių, pateisinusių ir pirkėjų lūkesčius, ir aukštai vertinamų įvairiose parodose. malonu, kad UAB „Namų tekstilė“ lininių vonios rankšluosčių kokybė įvertinta parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2019“ diplomu.